Kabina  czy ścianka Walk-in – które rozwiązanie wybrać do łazienki

0
1978
zabudowa scianki prysznicowej

W ostatnich latach ścianki Walk-in stają się coraz bardziej pożądanym elementem projektu łazienki. Twórcy aranżacji, chcąc stworzyć elegancką i nowoczesną przestrzeń kąpielową w stosunkowo niewielkim pomieszczeniu, decydują się coraz częściej na prosty design ścianek Walk-in, stanowiących stylową i niekonwencjonalną alternatywę dla tradycyjnych kabin prysznicowych. 

Niezależnie od tego, czy modernizujesz łazienkę, czy budujesz nowy dom, istnieje duża szansa, że ​​w swoim projekcie będziesz również zastanawiał się czy wybrać kabinę prysznicową czy Walk-in. Aby jednak wybrać jedną z tych dwóch opcji, musisz wiedzieć trochę więcej o każdej z nich. Przyjrzyjmy się bliżej i porównajmy ścianki Walk-in z kabinami prysznicowymi. Mamy nadzieję, że kiedy skończysz czytać ten artykuł, zrozumiesz różnicę między tymi dwoma typami i będziesz w stanie dokonać bardziej świadomego wyboru, pasującego do Twojego projektu łazienki.

Kabiny Walk-in

Ścianki Walk-in, w przeciwieństwie do tradycyjnych kabin prysznicowych, nie mają żadnych drzwi ani dużych szklanych paneli. Cała powierzchnia prysznica jest otwarta i całkowicie wyłożona płytkami. Walk-in wyglądają niezwykle stylowo i nowocześnie, a także doskonale nadają się do łazienek każdej wielkości. Usunięcie obszaru brodzika i utrzymanie otwartej przestrzeni prysznicowej uwalnia również dużo więcej miejsca, dlatego często stosuje się je w małych przestrzeniach.

Zaletą ścianki Walk-in jest to, że łatwiej jest ją wyczyścić i utrzymać niż kabinę prysznicową. Dzieje się tak, ponieważ nie posiada ona drzwi ani dużych szklanych paneli do czyszczenia. Również podłoga ścianki Walk-in jest lepiej chroniona niż w standardowych kabinach prysznicowych.

Przy wyborze kabiny Walk-in, warto zastanowić się nad wykorzystaniem szkła Timeless. Posiada ono taki rodzaj powłoki szklanej, otrzymywanej przez magnetronowe nanoszenie powłoki tlenków metali o wysokiej wytrzymałości, który jest bardzo przejrzysty i nie zmienia postrzegania kolorów oraz jest wysoce transparentny. Jego zaletą jest wysoka antykorozyjność, która gwarantuje, że szkło jest chronione przed rdzą i dzięki temu przez długi czas użytkowania zachowuje swój atrakcyjny wygląd.

Tradycyjne kabiny prysznicowe

Kabiny prysznicowe są bardziej tradycyjnym rozwiązaniem. Składają się z obramowanego lub bezramowego szklanego panelu, który otacza obszar prysznica. Oprawione panele szklane zwykle wykorzystują aluminiową ramę do przytrzymywania paneli na miejscu. Natomiast bezramowe panele szklane są utrzymywane na miejscu za pomocą zawiasów i śrub.

Kabiny prysznicowe są lepszym wyborem dla małych łazienek. Dzieje się tak, ponieważ szklane panele zapobiegają rozpylaniu wody poza przestrzeń prysznicową. Z tego powodu łazienki z kabinami prysznicowymi nie wymagają tak rygorystycznych wymogów wodoszczelności jak ścianki Walk-in. Wykorzystanie kabin prysznicowych daje możliwość wykorzystania różnych wzorów i kolorów płytek na podłogach i ścianach tak, aby stworzyć niepowtarzalny wygląd łazienki. Nie można powiedzieć tego samego o ściankach Walk-in, gdzie zwykle tylko jeden rodzaj płytek jest używany w całej przestrzeni tak, aby stworzyć spójny wygląd. Wybór kabiny prysznicowej jest także często rozwiązaniem bardziej przystępnym cenowo. 

Tak, jak przy ściankach Walk-in, przy wyborze kabiny prysznicowej warto rozważyć zastosowanie powłoki Timeless, która zapewni, że drzwi prysznicowe będą chronione przed korozją. Dodatkowo kabina z taką powłoką jest łatwiejsza w czyszczeniu. Dzięki nowoczesnej technologii woda ślizga się po powierzchni szkła ograniczając powstawanie osadów i śladów kamienia.

Podsumowując, kabiny prysznicowe są bardziej tradycyjnym rozwiązaniem. Są tańsze i lepiej nadają się do mniejszych łazienek, ponieważ zapobiegają nadmiernemu rozproszeniu wody.  Z drugiej strony ścianki Walk-in otwarte, które nie zawierają brodzika ani szklanych paneli, są bardziej nowoczesne. Są one również łatwiejsze w czyszczeniu i konserwacji i nadają się do łazienki każdej wielkości. Obojętnie, którą z opcji wybierzesz, rynek daje coraz większy wybór różnych możliwości pozwalających każdemu wybrać stosowne rozwiązanie. 

Źródło: Szklarz Warszawa – sprzedaż i obróbka szkła

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here