Dlaczego warto zainwestować w szafki na dokumenty?

0
1686
niszczenie dokumentow

Niemal każdego dnia w większości firm wytwarza się ogromne ilości dokumentacji, jednak nie każda kartka musi być przekazana do archiwum w celu dłuższego jej przechowania. Spora część dokumentów (szczególnie tych, które zawierają wrażliwe bądź tajne dane firmy!) powinna zostać po prostu zniszczona. Niestety biurowe niszczarki często zamiast pomagać, przeszkadzają. Nie każdy z nich korzysta, a nawet już jeśli to robi, to nierzadko niszczy papiery niezgodnie z obowiązującymi normami. Pracownicy potrafią nawet lekceważyć powzięte ustalenia i wyrzucają ważną dokumentację do kosza. Co zatem zrobić w sytuacji, w której góry dokumentów w biurze nadal przewalają się z miejsca na miejsce? Tu z pomocą przychodzimy my i nasza niezawodna usługa wynajmu szafek na dokumenty przeznaczone do zniszczenia!

Czym są szafki na dokumenty?

Szafki na dokumenty to meble stworzone z myślą o bezpiecznym przechowywaniu dokumentów przeznaczonych do zniszczenia. Są skonstruowane z solidnej płyty wiórowej, laminowanej na klasyczną szarość lub – po wcześniejszym ustaleniu – na kolor pasujący do wystroju wnętrza Twojego biura. Szafki mają standardowe wymiary: szerokość 50 cm x głębokość 50 cm x wysokość 110 cm (pojemność 240 l). Posiadają specjalny otwór wrzutowy, do którego wsuwa się akta przeznaczone do zniszczenia. Meble zostały tak zaprojektowane, żeby nie można było samodzielnie wyjąć dokumentów tam wrzuconych – mają odpowiedni zamek oraz otwór, w którym umieszcza się plombę bezpieczeństwa. Ponadto pojemniki na dokumenty tego rodzaju są wyposażone w kółka, dzięki którym możliwe jest ich przesuwanie z miejsca na miejsce. To bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ przez początkowy czas korzystania z szafek można wypróbować, w którym miejscu sprawdzają się najlepiej. 

Proces opróżniania szafek na dokumenty i utylizacji akt

W momencie, kiedy szafka zostanie zapełniona dokumentami przeznaczonymi do zniszczenia, nasi wykwalifikowani pracownicy najpierw opróżniają ją, zachowując wszelkie niezbędne normy bezpieczeństwa. Dodatkowo otrzymujesz protokół przekazania i odbioru materiałów przeznaczonych do zniszczenia. Akta, które zostaną nam oddane, najpierw umieszczamy w specjalnych kontenerach. Następnie przewozimy je do naszej niszczarni, gdzie, pod okiem kamer, zostają zutylizowane. W ESSI dbamy o jak najwyższy poziom bezpieczeństwa, ale również wiemy, że niełatwo jest uwierzyć komuś na słowo w tak newralgicznej kwestii, jaką jest niszczenie dokumentów firmowych . Dlatego też nie zamykamy się na naszych Klientów, a wręcz przeciwnie! Umożliwiamy Ci bezpośrednie nadzorowanie przebiegu opróżniania szafki oraz towarzyszenie nam w samym procesie niszczenia, abyś miał pewność, że działamy nie tylko szybko, ale przede wszystkim profesjonalnie. 

Dlaczego warto zamówić usługę abonamentową w ESSI?

Tysiące naszych Klientów przekonało się już, że abonamentowa usługa niszczenia dokumentów to najlepsze rozwiązanie dla osób, które nie mają czasu zajmować się niszczeniem dokumentów lub zwyczajnie nie wiedzą, jak robić to w myśl RODO i innych obowiązujących przepisów prawnych. Kiedy zamówisz taką usługę w naszej firmie, my zajmiemy się wszystkim. Wystarczy że zadzwonisz, a my dostarczymy do Twojej firmy szafkę. Od razu możemy umówić się na konkretne daty jej opróżniania – z doświadczenia wiemy, że jest to co najmniej raz w miesiącu. Nic nie stoi również na przeszkodzie, abyśmy przyjeżdżali do Ciebie częściej, czy to według ustalonego wcześniej harmonogramu, czy po prostu zgodnie z Twoim zapotrzebowaniem. Wystarczy jeden telefon. Dzięki temu rozwiązaniu zyskasz pewność, że dokumenty, które zawierają wrażliwe czy tajne dane Twojego przedsiębiorstwa, nie zostaną wyrzucone do kosza, ale będą zutylizowane zgodnie ze wszystkimi normami. Z Twojego biura znikną niefunkcjonalne niszczarki, a pracownicy zamiast tracić czas na mielenie tysięcy kartek papieru, będą mogli zająć się właściwymi zadaniami. Dzięki temu nowoczesnemu i bardzo funkcjonalnemu rozwiązaniu nie tylko zyskasz czas, ale również zaoszczędzisz pieniądze, ponieważ wszystkie dokumenty będą niszczone na bieżąco, a nie gromadzone „na potem”. Jeśli czujesz, że to opcja dla Ciebie, nie wahaj się, tylko zadzwoń do nas, a my przedstawimy szczegółową ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb!

Źródło: Essi – profesjonalne niszczenie dokumentów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here