Transport kontenerowy – wygodne rozwiązanie na przewóz towarów

0
1067
transport kontenerowy

Transport kontenerowy zajmuje szczególną rolę w międzynarodowym transporcie ładunków. Szereg oferowanych przez to rozwiązanie możliwości spotyka się z uznaniem setek tysięcy przedsiębiorców, którzy pozyskują towary z zagranicznych rynków. Wykorzystując niezwykle zaawansowaną infrastrukturę logistyczną oraz różnorodność kontenerów transport kontenerowy pozwala oferować elastyczne rozwiązania, które spotykają się z satysfakcją klientów. Na czym zatem polega transport kontenerowy i komu zlecić jego organizację?

Transport kontenerowy – elastyczne rozwiązanie na każdą miarę

Swoboda i komfort oferowany przez transport kontenerowy pozwala sprowadzać towary z najróżniejszych zakątków Europy oraz pozostałych kontynentów. Dzięki jednolitym rozmiarom kontenerów ich transport może odbywać się za pośrednictwem kilku form przewozu. Spedycja kontenerowa obejmuje zatem transport międzynarodowy oraz transport międzykontynentalny. Stosunkowo niskie i atrakcyjne koszty sprawiają, że jest to jedna z najchętniej wybieranych form transportu. 

 

W ramach usług logistycznych z udziałem kontenerów wyróżnia się przewóz ładunków drobnicowych oraz całopojazdowych czyli takich, które zapełniają całą przestrzeń ładunkową z uwzględnieniem wyłączności. Dzięki nowoczesnej infrastrukturze technicznej oraz logistycznej transport kontenerowy jest także stosunkowo szybkim w realizacji rozwiązaniem. Najczęściej transfer ładunków w kontenerach odbywa się za pomocą spedycji morskiej, która do transportu wykorzystuje specjalistyczne kontenerowce, jak również transportu kolejowego lub ciężarowego. 

 

Kolejną z zalet transportu kontenerowego jest dowolność związana z rodzajem przewożonego towaru. Ze względu na oczekiwania rynku kontenery wyposażone są zarówno w klimatyzatory, które pozwalają na przewóz żywności oraz leków, jak również inne specjalistyczne zabudowy przeznaczone do indywidualnego użytku. W ten sposób transport kontenerowy pozwala przewozić dowolny rodzaj towarów bez ograniczeń ilościowych. Jest to szczególnie cenione rozwiązanie przez przedsiębiorców, którzy pozyskują produkty spoza Europy. 

Jak zorganizować transport kontenerowy?

Dzięki całkowitej mobilności kontenerów ich transport pozwala wykorzystywać odpowiednią formę przewozu, która sprosta oczekiwaniom klienta. Kompleksowy charakter transportu sprawia, że przedsiębiorca nie musi podejmować żadnych dodatkowych działań związanych z przewozem. Rola firmy spedycyjnej obejmuje odbiór towaru od producenta, jego przeładunek oraz transport w wybranym kontenerze. W trosce o bezpieczeństwo przewożonych ładunków zostają one starannie zabezpieczone, a do kontenera nie dostaną się osoby trzecie. Odpowiednie warunki transportowe pozwalają cieszyć się bezpieczną i terminową dostawą. 

 

Kompleksowy charakter usług to także kompletowanie niezbędnej dokumentacji przewozowej oraz kontakt z urzędami celnymi. Co ważne – profesjonalne firmy transportowe, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klienta, poszerzają zakres usług związanych z transportem kontenerowym o dodatkowe pakiety. Przykładem takiego rozwiązania jest transport kontenerowy w pakiecie door to door. Oznacza to, że towar po przekroczeniu granicy zostaje przeładowany w porcie, a następnie dostarczony do wybranego przez klienta miejsca. Dzięki tak kompleksowemu podejściu przedsiębiorcy mogą liczyć na regularne dostawy ładunków. 

 

Analizując statystyki, transport kontenerowy odgrywa szczególną rolę zwłaszcza przy pozyskiwaniu towarów z Chin. Wykorzystując intermodalne pociągi z Chińskiej Republiki Ludowej do Polski transport ładunku wynosi średnio od 2 do 4 tygodni. Jest to szybkie i zarazem w pełni bezpieczne i godne polecenia rozwiązanie, które pozwala na bieżąco zarządzać gospodarką magazynową w firmie. 

 

Warto pamiętać, że wybierając odpowiednią firmę spedycyjną odpowiedzialną za organizację transportu kontenerowego należy kierować się jej doświadczeniem oraz opiniami pozostałych klientów. W ten sposób zyskuje się sprawdzonego partnera, który zapewni całkowity komfort i gwarancję bezpiecznej dostawy ładunku.  

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here