Wszechstronność budowli modułowych

0
2724
panorama studio

Od 2016 roku budownictwo modułowe odnotowuje ciągły wzrost chętnych na tego rodzaju rozwiązania. Nowoczesność, mobilność, prostota, oszczędność czasu i pieniędzy to główne walory budownictwa kontenerowego. W czasach dostępu do różnych możliwości, warto pochylić się nad tą formą budownictwa, która staje się coraz bardziej popularna. Co sprawia, że budynki kontenerowe są tak chętnie kupowane? Dowiedz się, jak wiele zastosowań w różnych sektorach życia mają budowle modułowe.

 

Czym są budowle modułowe?

 

Obiekty modułowe powstają z prefabrykatów, czyli gotowych części konstrukcyjnych. Ilość modułów jest uzależniona od przeznaczenia oraz powierzchni użytkowej, jaką chce się uzyskać. W przypadku kontenerów wykorzystuje się te o standardowych wymiarach oraz konstruowane na zamówienie, pod ściśle określone parametry. Łączenie kontenerów może odbywać się w pionie i poziomie, co przekłada się na ciekawszą bryłę oraz możliwości maksymalnego zwiększenia obszaru budynku, przy ograniczeniu zabierania przestrzeni dostępnej działki.

Zestawienie dwóch rodzajów budownictwa: kontenerowego i tradycyjnego

Kiedy zastanawiasz się nad inwestycją w budowę własnego domu lub firmy, stajesz przed wieloma wyzwaniami. Poza zakupem odpowiednio zlokalizowanej działki o wymaganej powierzchni, musisz zdecydować, w jakiej technologii wybudujesz swój wymarzony budynek. Do wyboru masz budownictwo drewniane, tradycyjne betonowe oraz modułowe. Jedną z pierwszych rzeczy, które musisz określić jest budżet, kolejną – czas, którym dysponujesz.

W przypadku chęci wybudowania nieruchomości betonowej w technologii tradycyjnej musisz przygotować się na długi czas oczekiwania, wysokie koszty materiałów eksploatacyjnych oraz zależność budowy od warunków pogodowych.

Budownictwo kontenerowe z pewnością jest bardziej wygodnym rozwiązaniem, szczególnie dla osób niecierpliwych. Świetnie wpisuje się w tempo życia XXI wieku – jest szybkie, ekonomiczne, niezależne od warunków pogodowych, a w przypadku wykorzystania używanych kontenerów – ekologiczne. Dodatkową zaletą takich domów jest ich mobilność. Nie bez znaczenia są także możliwości szybkiego zwiększania metrażu, na przykład w sytuacji pojawienia się kolejnego członka rodziny.

Zastanawiasz się, czy budynki, które powstają z kontenerów zabezpieczą Cię skutecznie przed warunkami atmosferycznymi? Nie martw się!  Konstruktorzy przy projektowaniu wezmą pod uwagę zarówno lokalizację budynku, jak i jego przeznaczenie i potencjalne obciążenia.

 

Uniwersalność modułowych kontenerów

 

Kontenery służące celom budowniczym nie przypominają już technicznych, nieestetycznych blaszanych pojemników. Są to często, specjalnie zaprojektowane zestawy kontenerów z licznymi przeszkleniami i dużą powierzchnią. Ponadto zróżnicowane możliwości wykończenia zarówno zewnętrznego, jak i wewnętrznego sprawiają, że prezentują się nowocześnie i estetycznie. Z tego względu znajdują zastosowanie w praktycznie wszystkich gałęziach gospodarki:

 

  • W biznesie: biura, sklepy, galerie handlowe, hotele, salony kosmetyczne i fryzjerskie.
  • W ochronie zdrowia: placówki lecznicze, prywatne gabinety lekarskie i paramedyczne.
  • W szkolnictwie: żłobki, przedszkola, szkoły ponadgimnazjalne i uczelnie wyższe.
  • W  sporcie i rozrywce: kina, siłownie, sale taneczne.
  • W kulturze: teatry, muzea, galerie sztuki.
  • W budownictwie: domki letniskowe, domy całoroczne jedno- i wielorodzinne.

 

Reasumując, budownictwo modułowe na stałe zagościło w trendach budowlanych. Jest alternatywą dla drogich i czasochłonnych budynków tradycyjnych. Domy z kontenerów nie wymagają także idealnie równej powierzchni, co zwiększa zakres ich możliwego posadowienia. Zalety, na miarę XXI wieku czynią budownictwo kontenerowe niezwykle pożądaną formą inwestycji. Możliwości dowolnej aranżacji i rozbudowywania powierzchni sprawiają, że są one wszechstronnie wykorzystywane. Coraz częściej spotykamy projekty budowli modułowych, w dotychczas nieosiągalnych obszarach.

Postaw na nowoczesność i funkcjonalność- wybierz modułowy dom kontenerowy!

Źródło: G-con – kontenery budowlane

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here