Autoryzowane serwisy Skody, jako pomoc w zakresie szkód komunikacyjnych 

0
1822
autoryzowany serwis skody

Na polskich drogach bardzo często dochodzi do różnego rodzaju szkód komunikacyjnych, które są wynikiem kolizji lub wypadków. Tego typu niebezpiecznym sytuacjom, sprzyja przede wszystkim rosnąca liczba, poruszających się po naszych drogach pojazdów. Bez znaczenia jak duża będzie stłuczka, zawsze związana jest ona z pewnym poziomem stresu. Warto wiedzieć w jaki sposób należy postępować. Czy skorzystać z naprawy w ASO? A może uzyskać pieniądze z odszkodowania i naprawić powstałą szkodą we własnym zakresie?

Uzyskanie gotówki z ubezpieczenia

Opcja związana z gotówkową naprawą auta, polega na dokonaniu przez rzeczoznawcę oględzin pojazdu, a następnie dokonania kalkulacji kosztów naprawy. Te wycenione są na bazie uśrednionych stawek. Jeśli szkoda jest niewielka, odbywa się to nawet bez udziału rzeczoznawcy, poprzez kontakt telefoniczny z właścicielem pojazdu. W tej sytuacji może się jednak zdarzyć, że wypłacone odszkodowanie nie wystarczy do pokrycia wszystkich napraw.

Naprawy bezgotówkowe

W przypadku podjęcia decyzji o naprawie bezgotówkowej, podstawę do rozliczenia z ubezpieczycielem, będzie stanowić faktura VAT, wystawiona przez warsztat dokonujący naprawy. Mimo tego, iż cała procedura może przebiegać w tym przypadku dłużej, decydując się na taką naprawę, nie musimy martwić się o kwestie organizacyjne, związane z naprawą pojazdu. Potrzebne będzie jedynie złożenie podpisu na upoważnieniu.

Gdzie naprawić swój pojazd?

W przypadku polisy OC, o tym, gdzie naprawiany będzie pojazd, decydujemy sami. W przypadku polisy AC, sytuacja wygląda podobnie, choć szczegóły zawsze uwzględnione zostają w ogólnych warunkach ubezpieczenia.

Zatem likwidując szkodę z OC, najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z ASO, jak na przykład Autoryzowany Serwis Skoda. Zawsze należy dopilnować, by firma ubezpieczeniowa dokonała zatwierdzenia kosztorysu z warsztatu. Dokonując naprawy w takim miejscu, zyskujemy pewność, że użyte zostaną oryginalne części. To niezwykle ważna kwestia, bowiem zamienniki nie posiadają atestów, przez co mogą finalnie zaniżać wartość pojazdu. 

W przypadku naprawy pojazdu z polisy AC, istotne są zapisy, które umieszczone zostały w OWU. Dlatego warto już na etapie zakupu polisy, sprawdzić, czy istnieje możliwość dokonania naprawy w ASO oraz czy użyte do naprawy części muszą być oryginalne.

ASO gwarancją dobrej jakości

Autoryzowany Serwis Skoda, jest najlepszym miejscem do przeprowadzenia naprawy powypadkowej. Dlaczego tak się dzieje? ASO zatrudnia fachowców, którzy odbywają cykliczne szkolenia, dzięki którym na bieżąco poszerzają swoją wiedzę i umiejętności. Każda usterka w takim miejscu musi być szybko zdiagnozowana i usunięta. Drugą kwestią, jest duża wiedza na temat samochodów. W przypadku Skody, dealerzy Skoda, mogą odnieść się nawet do inżynierów samochodów swojej marki, co pozwala na usunięcie najtrudniejszych awarii i usterek. Gwarancję najlepszej jakości naprawy, stanowią również specjalistyczne narzędzia, których próżno szukać w prywatnych warsztatach samochodowych. Dedykowane są one do konkretnych modeli samochodów. To samo tyczy się również zaawansowanych systemów elektronicznych. Skoda mocno stawia na rozwój nowoczesnych narzędzi, dlatego też komunikacja komputera z pojazdem pozwala na sprawną diagnostykę i usuwanie usterek.

Autoryzowany Serwis Skoda oferuje sprawną pomoc na miejscu zdarzenia, wraz z całodobową usługą holowania. Naprawy każdorazowo dokonywane są przy użyciu zaawansowanych technik i wyposażenia. Oryginalne części Skoda, zapewniają optymalne parametry pojazdu i dużą wytrzymałość. Oprócz kwestii związanych ściśle z dokonaniem naprawy pojazdu, klient zyskuje także pomoc, związaną z wszelkimi formalnościami. Pozwala to na znaczne zaoszczędzenie środków finansowych oraz czasu. Autoryzowany Serwis Skoda, z pewnością należy do miejsc, które doskonale sprawdzą się w przypadku likwidacji szkody komunikacyjnej. Można tu otrzymać fachową pomoc i zaoszczędzić wielu niepotrzebnych stresów.

Źródło: Auto Wimar – dealer Skody

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here