Tajski masaż olejkowy, czy może tajski klasyczny? Różnice i zastosowania.

0
5081
masaz olejkami

Zależnie od okoliczności i naszych potrzeb, powinniśmy wybierać właściwy rodzaj masażu tajskiego, tak aby najskuteczniej nam pomógł. Dziś omówimy dwa podstawowe rodzaje masażu tajskiego – klasyczny oraz olejkowy i wyjaśnimy jakie są wskazania do każdego z nich.

Masaż tajski klasyczny – aktywna forma fizjoterapii prosto z Tajlandii

Jeśli cierpimy na bóle pleców i karku z powodu syndromu pracy stacjonarnej lub po pracy fizycznej powinniśmy wybrać masaż tajski klasyczny. W sieci salonów masażu tajskiego ThaiSun jest to bardzo często najbardziej popularny wybór gości – w końcu to reprezentacyjny masaż Tajlandii. Klasyczny masaż tajski (lub tradycyjny) był rozwijany przez setki lat, aby oferować skuteczną i w miarę dostępną formę fizjoterapii. W Tajlandii korzystał z niego każdy, niezależnie od wieku lub statusu społecznego. Jego popularność nie zmienia się nawet dziś i jest to zdecydowanie najczęściej wybierany masaż w sieci salonów masażu tajskiego ThaiSun. 

Największą zaletą masażu tajskiego klasycznego jest jego uniwersalność – jak już wspomnieliśmy to masaż dla każdego i każdemu może pomóc poczuć się znacznie lepiej. Do najważniejszych plusów masażu tajskiego klasycznego należy zaklasyfikować to, że jest to masaż całego ciała, koncentrujący się na stawach, mięśniach i kręgosłupie. Masaż tajski klasyczny odbywa się bez użycia olejków, w specjalnych jednorazowych ubrankach. Głównym powodem takiego podejścia jest potrzeba osiągnięcia odpowiedniej siły nacisku masażystki. Masażystki z Tajlandii korzystają podczas wykonywania masażu tajskiego klasycznego z kolan, łokci i często chodzą po osobie masowanej – wszystko aby uzyskać odpowiednią siłę, pozwalającą na skuteczną fizjoterapię. W skład masażu tajskiego wchodzi masaż pleców, ramion i głowy, masaż stóp i nóg oraz masaż dłoni. Powinniśmy pamiętać jednak, że to bardzo intensywny masaż, a masażystki z Tajlandii dysponują nieporównywalnie większą siłą niż większość polskich terapeutów, w związku z czym jeśli nie lubimy zbyt mocnego masażu powinniśmy się zdecydować na masaż olejkami aromatycznymi. Masaż tajski jest również niewskazany dla kobiet w ciąży oraz przy poważnych problemach z krążeniem. 

Masaż olejkami aromatycznymi, czyli relaksujący masaż numer jeden w ThaiSun

Jeśli masaż tajski klasyczny okaże się dla nas za mocny lub nie lubimy rozciągania związanego z jogą pasywną, powinniśmy wybrać w ThaiSun masaż olejkami aromatycznymi. To najbardziej popularny relaksacyjny masaż całego ciała w naszej sieci salonów masażu tajskiego – nasi gości go wybierają bardzo chętnie i często w długościach 90 oraz 120 minut. Wszystko dlatego, że jest to niesamowicie przyjemny zabieg i warto poświęcić na niego jak najwięcej czasu. Ze względu na to, że jest to masaż relaksacyjny dłuższe sesje terapeutyczne mają znacznie większą skuteczność. W masażu olejkami aromatycznymi używamy tylko i wyłącznie mieszanek naturalnych olejków najlepszej jakości, połączonych z unikalnymi nutami zapachowymi stworzonymi specjalnie dla sieci salonów masażu tajskiego ThaiSun. 

Podobnie jak masaż tajski klasyczny jest to masaż całego ciała, jednak różni się zastosowaniem olejku i przez większą delikatnością oraz precyzją. Osoby, które cierpią na masażu tajskim klasycznym (a tak może się stać, jeśli mamy problemy lub nie jesteśmy dobrze rozciągnięci) powinny wybierać właśnie masaż olejkami aromatycznymi ThaiSun. Oprócz tego, że masaż olejkami aromatycznymi jest nieco lżejszy niż tajski klasyczny, jest też stworzony tak, aby relaksować. Jeśli potrzebujesz odpocząć psychicznie i po prostu wyciszyć się – to idealna propozycja dla Ciebie. Masaż olejkami aromatycznymi ma za zadanie zregenerować i uzdrowić nie tylko ciało, ale również nasz umysł. 

Pamiętajmy o powyższych różnicach również przy kupowaniu prezentów dla najbliższych: to jaki rodzaj masażu wolą i czy byli wcześniej na masażach tajskich może mieć duże znaczenie dla właściwego wyboru. 

Źródło: Masaż Warszawa – Thaisun.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here