Co powinieneś wiedzieć przed zakupem domku mobilnego na kółkach?

0
2647
mobilne home polska

Zakup mieszkania czy domu to poważna decyzja, którą powinno się dogłębnie przemyśleć. Trzeba przeanalizować wszystkie plusy i minusy i rozważyć możliwe konsekwencje decyzji. Jednak o ile w przypadku nieruchomości mniej więcej wiemy, czego możemy się spodziewać, o tyle zakup domku mobilnego bez znajomości jego specyfiki, może skutkować zupełnie niespodziewanymi następstwami. Abyś mógł uchronić się przed niespodziankami, przygotowaliśmy krótki przewodnik po tym, czym są domki na kółkach, jakie jest ich przeznaczenie oraz gdzie można je kupić.

Domki na kółkach, czyli mieszkania, które możesz zabrać tam, dokąd chcesz…

…oczywiście w granicach zdrowego rozsądku. Ale od początku. Nazwa domki na kółkach nie wzięła się znikąd. Konstrukcje tego typu mają zainstalowane kółka, dzięki czemu można je ustawiać w dowolnym miejscu działki. Są zatem bardzo funkcjonalne. Posiadanie kółek nie znaczy jednak, że można nimi wyjechać na drogę jak kamperem czy podpiąć do samochodu jak przyczepę kempingową. Żeby je przewieźć na zupełnie inne miejsce, np. znad morza w góry, trzeba to zrobić na specjalnej przyczepie. Potem wystarczy zostawić domek mobilny na działce – w jej obrębie można już go dowolnie przesuwać. 

Domki na kółkach, czyli mieszkania, które pomieszczą wszystko i wszystkich

Laikom może się wydawać, że domki mobilne to ciasne klitki, w których zmieści się tylko jedno duże łóżko i aneks kuchenny. To mit. Pomimo niepozornego wyglądu, domki typu holenderskiego, oczywiście w zależności od wykupionego projektu, mogą liczyć nawet do 6 pomieszczeń (w tym: sypialnie, salon, aneks kuchenny, łazienkę). Najlepsi producenci domów mobilnych oferują budynki powierzchni od 22 do 48m2. Ponadto powierzchnię domku można dodatkowo powiększyć poprzez dobudowanie do nich tarasu.

Domki na kółkach, czyli mieszkania, które są stabilne i wytrzymałe

Przed zakupem własnego domku mobilnego warto wiedzieć, że jest to inwestycja na lata. Są one zbudowane w sposób zapewniający im stabilność i trwałość – zazwyczaj wewnętrzny szkielet konstrukcji stanowi stalowa rama, zabezpieczona przeciw korozji, oraz drewniany stelaż. Natomiast zewnętrzne ściany budynku powinny zostać wyłożone wysokiej jakości panelami, które skutecznie będą opierały się szkodliwemu działaniu warunków atmosferycznych. Wszystkie materiały użyte przy produkcji domku powinny cechować się podwyższoną wytrzymałością, dzięki czemu będziesz mieć pewność, że Twój domek mobilny będzie Ci służyć latami.

Domki na kółkach, czyli mieszkania, które mogą być użytkowane cały rok

Zanim zdecydujesz się za zakup domku na kółkach powinieneś odpowiedzieć sobie na pytanie, czy będziesz chciał go użytkować tylko latem, czy również przez cały rok. Jeśli interesuje Cię ta druga opcja, musisz wiedzieć, że (w przeciwieństwie do sprowadzanych z zagranicy używanych domków holenderskich czy angielskich) polscy producenci domków mobilnych oferują takie budowle, które są dostosowane do naszych warunków atmosferycznych. Grubsze ściany, podwójna izolacja czy zamontowane kaloryfery (ogrzewanie elektryczne lub gazowe) to tylko część elementów, które sprawiają, że w domkach można przebywać o każdej porze roku, nie tracąc na komforcie i przyjemności ich użytkowania.

Domki na kółkach, czyli mieszkania, które najlepiej kupić u sprawdzonych producentów

 Jak już zostało wspomniane, polscy producenci domków mobilnych tworzą takie konstrukcje, które odpowiadają warunkom atmosferycznym panującym w Polsce. I choć moda na domki na kółkach przyszła do nas z Zachodu, nasi producenci w niczym nie ustępują swoim kolegom z zagranicy. Wręcz przeciwnie – znając potrzeby użytkowników, potrafią zaproponować takie rozwiązania, które jeszcze bardziej podniosą komfort mieszkania w domku mobilnym. Podczas wyboru firmy, która wykona dla Ciebie Twój przyszły azyl, należy kierować się różnymi kryteriami. Z pewnością warto wziąć pod uwagę takie przedsiębiorstwa, które mają za sobą już pewne doświadczenia (lata praktyki robią swoje!), które oferują domki mobilne na miarę (nawet jeśli nie zdecydujesz się na tę opcję, będziesz mógł utwierdzić się w przekonaniu, które pomysły warto wdrożyć) i które życie w domku na kółkach znają z autopsji, a nie tylko z opowieści klientów.

Źródło: Ecomobilehome – producent mobilnych domków holenderskich całorocznych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here