Wynajem kompresorów — czy warto korzystać?

0
671
wynajem kompresorow czy warto korzystac

Wśród Polaków panuje opinia, że ​​kupno jest zawsze lepszym rozwiązaniem niż wynajem. Przedsiębiorcy w wielu przypadkach nie są wyjątkiem, również w odniesieniu do kompresorów i sprężonego powietrza. Mit ten należy jednak obalić rzetelnymi i logicznymi argumentami. Należy zauważyć, że zakup sprężarek do fabryki czy zakładu produkcyjnego nie zawsze jest bardziej opłacalny niż ich wynajem. Powinieneś rozważyć wszystkie opcje i możliwości, a następnie wybrać najlepszą dla swojej firmy. Podpowiadamy, czym warto się kierować przy zakupie oraz jakie są zalety wynajmu sprężarek.

Dlaczego warto rozważyć wynajem kompresora?

Zakup nowego sprzętu w fabryce nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. Dzieje się tak ze względów ekonomicznych, a także ze względów związanych z komfortem pracy, szkoleniami i konserwacją sprzętu. W Polsce pojawia się coraz więcej firm oferujących wynajem sprężarek powietrza. To doskonała okazja, która powinna szczególnie zainteresować zakłady charakteryzujące się zmiennym trybem pracy, brakiem stałości w wykorzystaniu sprężonego powietrza oraz bardzo dużym zakresem i zmiennością produkcji. Powinieneś dokładnie przeanalizować swoją sytuację i poważnie rozważyć wynajem kompresorów dla swojej firmy.

Kiedy i dla kogo wynajem kompresora będzie najlepszą opcją?

Zakup kompresora, zwłaszcza najbardziej zaawansowanego technologicznie, renomowanego producenta, wiąże się ze sporymi kosztami. Dla niektórych firm jest to w pełni uzasadniony wydatek, ponieważ prowadzony przez nie biznes szybko zwraca inwestycję w kompresor. W wielu przypadkach nawet na początku działalności zastosowanie sprężonego powietrza nie jest decydujące i nie wpływa na wyniki firmy. Sprężarki powietrza mogą zatem stanowić atrakcyjny element innowacyjności wyposażenia zakładu oraz wspomóc, ułatwić i przyspieszyć pracę oraz przyczynić się do rozwoju biznesu. W większości przypadków bardziej ekonomiczną decyzją jest wynajęcie sprężarki powietrza. Dotyczy to firm każdej wielkości, od małych zakładów i warsztatów po duże firmy produkcyjne.

Jak firma może skorzystać na wynajmie kompresora powietrza

Wynajem sprężarek powietrza to świetne rozwiązanie dla wielu kontrahentów. Niesie to za sobą liczne korzyści. Po pierwsze wynajem kompresora pozwala na ograniczenie kosztów związanych z zakupem tego typu sprzętu. Fabryka nie odpowiada również za konserwację sprężarki powietrza, co również zapewnia pewne oszczędności i jest wygodne dla użytkownika. Wynajem kompresora gwarantuje także pełną sprawność oraz fachową pomoc ze strony leasingodawcy w przypadku awarii lub problemów w okresie obowiązywania umowy najmu kompresora

Ponadto wielką zaletą wynajmu kompresora jest jego dostępność. Zdarza się, że z tego rozwiązania korzystają firmy, które czekają na realizację zamówienia na zakupioną sprężarkę powietrza. Czasy oczekiwania nie powinny uniemożliwiać użycia sprężonego powietrza. W takiej sytuacji można zdecydować się na czasowy wynajem sprężarki, która charakteryzuje się znacznie większą dostępnością i znacznie szybciej może zostać dostarczona do firmy i zamontowana we właściwym miejscu. 

Ponadto wynajem sprężarki powietrza zwykle idzie w parze z fachowym doradztwem firmy, która wypożycza ten sprzęt. Dzięki temu firma nie musi już martwić się o przeszkolenie pracowników i znalezienie odpowiedniej osoby do tego. Dostarczając sprężarkę powietrza, dostawca zapewnia nie tylko jej prawidłową instalację, ale także instrukcje niezbędne do prawidłowego użytkowania maszyn. Możesz również liczyć na fachowe doradztwo przy wyborze sprężarki odpowiadającej potrzebom Twojej firmy, biorąc pod uwagę charakter prowadzonej działalności, sposób działania oraz zapotrzebowanie na sprężone powietrze

Niezależnie od powodu, dla którego zakład decyduje się na wypożyczenie kompresora, jest to bardzo dobre rozwiązanie. Z drugiej strony niezdecydowani przedsiębiorcy powinni zastanowić się nad tą opcją i rozważyć wynajem kompresora, biorąc pod uwagę wszystkie zalety tego rozwiązania.

źródło: CZEMAR Sp. z o.o.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here