Czy warto wynajmować sprężarki?

0
1694
sprezarka tlokowa almig ap

Wynajem sprężarek posiada swoje racjonalne uzasadnienie, gdyż w wielu zakładach przemysłowych zachodzi zmienność w kwestii zapotrzebowania na ilość sprężonego powietrza. Zamiast inwestować w zakup nowego urządzenia warto jest rozważyć ekonomiczne rozwiązanie, jakim jest zawarcie umowy wynajmu z renomowaną firmą świadczącą tego typu usługi na polskim rynku dystrybutorów kompresorów przemysłowych.

Wynajem kompresorów – transparentna umowa dla każdego przedsiębiorcy

Wynajem sprężarek, wbrew pozorom nie jest trudnym procesem. Wielu przedsiębiorców obawia się, że umowa wynajmu będzie ograniczała ich pod względem finansowym, jak i sprzętowym. Nic bardziej mylnego! Konstrukcja umowy wynajmu sprężarki jest bardzo prosta, transparentna i korzystna dla obu stron. Wynajmujący, dzięki temu zabiegowi, może otrzymać dowolnie wybrany sprzęt, który będzie dostarczony mu w bardzo krótkim czasie. Jest to o rozwiązanie szczególnie dla firm, które zakładają, że zastosowanie sprężonego powietrza w procesach produkcyjnych będzie czasowe lub dla tych, które dopiero rozpoczynają działalność i nie chcą ponosić wysokich kosztów inwestycyjnych.

Zakup sprężarki wiąże się, z tym, że dany sprzęt musi zostać sprowadzony z magazynu firmy zajmującej się sprzedażą kompresorów przemysłowych. Trwa to stosunkowo długo, co może powodować niepotrzebne przestoje w produkcji sprężonego powietrza w danym przedsiębiorstwie. Ponadto, wszelkie transakcje finansowe, związane z zakupem sprężarki, wymagają dokładnego i rzetelnego przeprowadzenia, co wiąże się z relatywnie długim okresem oczekiwania na zamówiony sprzęt. W przypadku umowy wynajmu, jej wzór jest dostarczany do firmy niemal od razu. Dzięki temu przedsiębiorca może zapoznać się z umową i podjąć decyzję o rozpoczęciu całej procedury wynajmu.

Zawsze dobierasz kompresor przemysłowy do swoich potrzeb

Decydując się na wynajem sprężarek i wybierając dany model, firma usługowa czy przedsiębiorstwo produkcyjne, niemal od razu otrzymuje sprzęt, który dostarczony jest do ich siedziby, co  nie powoduje żadnych zatorów ani przestojów w pracy i pozwala na płynne realizowanie usług czy produkcji artykułów branżowych. Zrozumiała i korzystna umowa wynajmu nie zawiera kruczków prawnych, które mogłyby negatywnie wpłynąć na współpracę pomiędzy wynajmującym, a podmiotem oferującym wynajem. Wynajem sprężarek umożliwia nabycie doskonałej jakości sprzętu. Można wynająć kompresory przemysłowe olejowe i bezolejowe, jak również turbosprężarki. Dzięki czemu, przedsiębiorca otrzymuje sprzęt o dostosowanych do wymogów swojej firmy parametrach technicznych, który może eksploatować przez określony czas.

Mniejsze ryzyko strat finansowych, w przypadku przebranżowienia

Kolejnymi korzyściami, jakie wynikają z wynajmu kompresorów przemysłowych jest fakt, iż umowa zawierana jest na konkretny odcinek czasu. Oznacza to, że w chwili, gdy dane przedsiębiorstwo rezygnuje świadomie bądź poprzez niekorzystną koniunkturę rynkową z produkcji sprężonego powietrza, to w każdej chwili może zaprzestać dalszego wynajmu sprężarek. Jest to bardzo dobra decyzja i pod względem finansowym, jak również organizacyjnym. Przedsiębiorca nie musi martwić się o to, w jaki sposób uda mu się odsprzedać posiadany park maszynowy. Z zasady wiadomo, że jest to trudne, ponieważ znalezienie kupca na sprężarki w krótkim czasie może wymagać wielu różnych działań, co nie zawsze wpisuje się w możliwości organizacyjne danej firmy. Ponadto, zakończenie umowy wynajmu nie wiąże się z żadnymi obostrzeniami finansowymi. Właściciel nie ponosi ryzyka związanego z tym, że kompresor przemysłowy zajmuje miejsce w sprężarkowni i nie jest używany, co oznacza w praktyce, że urządzenie generuje straty finansowe, które powodują zaburzenie płynności finansowej firmy.

Możliwość wynajmowania sprężarek wiąże się również z tym, że przedsiębiorstwo produkcyjne lub firma usługowa mogą liczyć także na opiekę serwisową oraz konserwację i remonty podnajmowanego parku maszynowego.

Źródło: Almig Kompressoren Polska – kompresory i sprężarki powietrza

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here